Hakkımızda

İran, 78 milyona yaklaşan nüfusu, ortalama 152 milyar dolarlık dış ticaret hacmi ile gelişmekte olan ülkeler sınıfında birçok küresel yatırımcının dikkatini çeken bir ülke olmuştur. Gerek Türkiye gerekse İran’ın ticari ilişkilerin geliştirilmesi yönünde gösterdikleri kararlı irade ve son yıllarda uygulanan ambargoların da etkisi ile ticari ilişkiler büyük bir ivme kazanmış, hem yatırım hem de dış ticaret alanında iki ülke firmalarının faaliyetleri artış göstermiştir.

Gelinen noktada hızla büyüyen ticari ilişkilerin bir gereği olarak büyük ölçüde güvenilir ve doğru hukuki ve ticari danışmanlık hizmetlerine olan ihtiyaç artmıştır.

Ariya Datis Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ticaret alanında hızla gelişen İran-Türkiye ticari ilişkilerinde Türk ve İran firmalarının faaliyetlerine ilişkin hukuki zemini hazırlamak ve gerçekleştirilecek ticari ve ekonomik faaliyetler boyunca gereken desteği sağlamak amacı ile 2009 yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren faaliyetlerine başlamıştır.

Türkçe ve Farsça dillerine hâkim olan çalışma ekibinin her bir üyesi kendi alanında uzman hukukçulardan olup, gerçek ve tüzel yabancı uyruklu kişilerin İran ve Türkiye’deki ticaret, gayrimenkul, yatırım ve kurumsallaşma ‏şekilleri konularındaki her türlü gereksinimlerine çözüm üretmek yönünde faaliyetlerde bulunmaktadır.

Ariya Datis Hukuk ve Danışmanlık Bürosu kurulduğu günden bu yana birçok Türk ve İran firmasına hizmet vermiş olup, faaliyet yılları boyunca edindiği deneyimleri artırarak profesyonel hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.